Soutěž ...‎ > ‎

Páté odpovědi... už jsme v půli

přidáno: 22. 4. 2017 12:33, autor: Neznámý uživatel
Krásný večer,

na schůzku domluvenou přes internet není hrdinství chodit, je dobré to říci někomu, kdo by mohl zasáhnou a přivolat pomoc kdyby to bylo zapotřebí. Třeba staršímu sourozenci, dospělé osobě, která má k vám blízko, rodičům, staršímu kamarádovi nebo třeba Webrangerům se kterými se znáte.

Cizím slovem se vylákávání ven a donucení k osobní schůzce pomocí internetu nazývá kybergrooming.

Když si domluvíte schůzku přes internet, jedním z mnoha konců (tím nejhorším) může být nechtěný pobyt daleko od domova, znásilnění nebo dokonce bohužel smrt.

Jaké místo a jaký čas by sis vybral pro schůzku? Nejlépe veřejné místo, kde je hodně lidí a čas, kdy tam bude co nejvíce lidí. Rozhodně ne noc.  :-)

Kdyby ti kamarád řekl, že chce jít na schůzku přes internetu domluvenou s kamarádem z florbalu, určitě je dobré se zeptat, jestli to už někomu řekl. Pokud máte podezření, že údajný kamarád z florbalu se nechová podle předpokládání, zeptejte se vašeho kamaráda, jestli tam můžete jít s ním (pokud ne a máte o kamaráda opravdu strach, třeba si vyjděte ven v ten stejný čas na stejné místo, nebo to řekněte někomu dospělému).

Ale ne všechny schůzky přes internet domluvené jsou špatné. Nebojte. Pokud opravdu víte, že je to ten, koho znáte, postačí o schůzce říci třeba rodičům. Nebo, můžete požádat kamaráda, aby se vyfotil s určitou věcí v ruce (třeba s žákovskou knížkou :-)) a fotku vám poslal. :-)

Krátké video i s životním příběhem najdete tady.

Pěkný zbytek víkendu
WebRangers
Comments