Soutěž ...‎ > ‎

Odpovědi na 4. téma otázek

přidáno: 15. 4. 2017 7:00, autor: Neznámý uživatel

Krásnou Bílou sobotu,

odpovědi na téma: Nikdy neodpovídej na neslušné vzkazy a maily, prostě je ignoruj! jsou zde. :-)

Proč se doporučuje takové vzkazy a maily ignorovat? Kdybyste totiž útočníkovi jeho chování vrátili stejnou mincí, sami byste se mohli stát útočníky. Takové vzkazy nám zbývá prostě ignorovat, protože to útočníka snad přestane bavit.

Další otázkou bylo: V jaké chvíli vzkazy přestat ignorovat a někomu se svěřit. Správnou odpovědí je hned. Odpověď byla pouze jedna i když v popisu zadání bylo napsané více možností. Za tuto chybu se velice omlouvám (Magda), proto nebudeme tuto otázku do bodování počítat.

Pokud vám takovéto vzkazy dojdou, může se stát, že se z jakýchkoli důvodů nechcete svěřit rodičům. Proto existují různé internetové stránky jako třeba napisnam.cz, onlinehelpline.cz, internet-hotline.cz a spousta dalších. Pokud nevěříte internetovým stránkám svěřte se kamarádovi, učiteli (komukoliv, kdo je vám blízký a má na internetu přehled) nebo třeba někomu, jako jsou WebRangers.

A když budou vzkazy a maily anonymní určitě pátrejte kdo vám je psal. Kdybyste nehledali, nebylo by komu zabránit v útocích a ty by mohly růst a sílit. A když najdete, kdo je psal, rozhodně, pokud to jde, ho blokujte a nejlépe svůj případ nahlaste správci sítě, na které se útok/útoky odehrál/odehrály. Správce má možnost zcela zablokovat účet útočníka, že nebude potom útočit ani na vás ani na druhé.

Takovéto útoky lehce mohou přerůst v kyberšikanu, to opakováním. Definici kyberšikany a životní příběhy nejen z oboru kyberšikany najdete pod odkazy.

A poslední otázka: Jak bys někomu dokázal, že ti někdo posílá nepěkné vzkazy a maily, nebo že takové vzkazy přerostly až v kyberšikanu? Pokud se vám (doufáme, že ne) něco takového stane, určitě si ukládejte snímky obrazovek se zprávami, ukládejte zprávy samotné. Víme, že to není příjemné (mít v galerii fotky zpráv se škaredým obsahem), ale je to dobré a správné. :-)

Ještě jednou krásné Velikonoce a zase v pondělí. :-)

Tým WebRangers z Dambořic

Comments