Soutěž ...‎ > ‎

Odpovědi k prvnímu kolu otázek

přidáno: 25. 3. 2017 8:23, autor: Neznámý uživatel
Ahoj,
Co by se mohlo stát, kdyby jste na internet dali svou adresu nebo telefonní číslo? Určitě vás můžou potom obtěžovat nevhodné telefonáty v nevhodn
ou dobu, nebo také urážející SMS zprávy. S adresou je to trochu jiné a nebezpečnější, to už nejde jen o osobní telefonní číslo, ale o dům celé rodiny. Může se stát, že někdo navštíví váš dům, když vy jste zrovna na dovolené, protože máte zveřejněnou vaši adresu na internetu. Stačí se na sociální síti pouze zmínit o tom, kdy jedete pryč nebo přidat fotku, že si užíváte dovolené. Také by vás bohužel mohl někdo vydírat.

Jak by jsi zareagoval na zprávu “Jakou máš vlastně adresu, abychom se mohli navštívit?” od kamaráda, se kterým jsi se seznámil v autobuse a už nikdy víc jste se spolu neviděli? Je správné mu ji nedávat, nemáte jistotu, jestli je to opravdu on a ne někdo jiný. Pokud se sním chcete opravdu sejít, je dobré navrhnou jiné místo schůzky, než váš dům. Vybírejte místo, které je veřejné, dobře viditelné a hlavně, nechoďte tam sami! Nebojte, tomuto tématu bude určena celá jedna otázka. :-)

Děkujeme za odpovědi a těšíme se zase příští týden.
WebRangers z Dambořic
Comments