Soutěž ...‎ > ‎

... druhá otázka a odpovědi :-)

přidáno: 1. 4. 2017 7:53, autor: Neznámý uživatel

Ahoj,

druhé kolo soutěže jsme včera ukončili a tady jsou správné odpovědi. :-)

Pokud najdu na internetu nevhodnou fotku, určitě o tom řeknu někomu a snažím se fotku odstranit (třeba nějaký specialista nebo internetová stránka). Rozhodně fotku nešiřte, taky není dobré o fotce kamarádovi říkat (pokud je jeho), mohl by z toho být nešťastný. Když už mu to chcete říci, řekněte mu to, až bude fotka pryč nebo se bude řešit její odstranění.

Tvoji fotku v plavkách, kterou jsi poslal kamarádovi z dovolené může kamarád po malé hádce s vámi rozšířit po sociální síti třeba jako pomstu. Sice je to fotka v plavkách, ale i to je již na hranici sextingu – dobrovolného zveřejňování fotek v prostření internetu. Taková fotka (třeba i bez plavek) může pak v prostření internetu kolovat až několik let nebo dokud ji někdo neodstraní. Tady bychom vás chtěly upozornit, že pro založení facebookového účtu jste museli/budete muset souhlasit s jeho podmínkami. A jednou z podmínek je, že každá informace, fotka, kterou dáte na svůj facebook se okamžitě stává jeho vlastnictvím. To se pak špatně mažou fotky, které už nejsou vaše vlastní…

Nezoufejte, proto také existuje stránka, která vám s nevhodnými fotkami na facebooku (nejen) pomůže dříve než facebookové ústředí v Dublinu, které spravuje celou Evropu, Afriku a Střední východ. Je to HORKÁ LINKA. Fotku z facebooku odstraní do dvou dnů, ústředí v Dublinu by to mohlo trvat až 4 dny. Není také špatné se obrátit na internetovou poradnu napisnam.cz.

Když už by případ zašel tak daleko, že by bylo nutné oslovit policii, nikdy se do toho nepouštějte sami, řekněte někomu dospělému, ať vám s tím poradí a pomůže. Nebo napište opět na poradnu napisnam.cz, která to má v popisu pomoci. Případy vhodné pro policii by mohly být například: kdyby se objevovalo více nevhodných fotek na něčí učet skoro každý den a nemizeli by, kdyby vám někdo těmi fotkami vyhrožoval, kdyby se neustále šířila fotka dál i přesto, že jste požádali rozesílatele o její odstranění (případ spíše vhodný pro napisnam.cz) nebo třeba kdybyste našli celou stránku nevhodných fotek.

Takové fotky se prostě nikomu neposílají. :-) A pro malou rekapitulaci tady máte video o sextingu od seduo.cz.

Přejeme pěkný zbytek víkendu

WebRangers z Dambořic

Comments