Soutěž ...‎ > ‎

6. a 7. odpovědi

přidáno: 6. 5. 2017 10:26, autor: Neznámý uživatel
Ahoj,

nejdříve odpovědi na 6. otázkuPokud narazíš na obrázek, video nebo mail, který tě šokuje, opusť webovou stránku.

Pokud na internetu najdete stránku, která vás šokuje, nejlepší pomocí je nevšímat si jí nebo si ji v nastavení prohlížeče zakázat. A pokud by na takovéto stránce (která tě šokovala) byly obrázky, video, vzkaz, ... o tvém kamarádovi, rozhodně to začněte řešit. A pokud vás ta stránka tolik vyděsila, řekněte to někomu, kdo by to mohl vyřešit. :-)

A 7. otázkaSvěř se dospělému, pokud tě stránky nebo něčí vzkazy uvedou do rozpaků, nebo tě dokonce vyděsí.

Kdyby jsi na podobný problém zůstal sám, mohl by se problém stále zhoršovat (ne že by tím, že o tom někomu řeknete se to zastavilo, ale nebudete na to sami :-) ). Pokud takový problém jednou budete mít a nebudete se chtít svěřit rodičům (z jakéhokoliv důvodu), řekněte to komukoliv, komu věříte a víte, že vám s problémem pomůže.

Spousta stránek vás může vyděsit, ale některé by na internetu neměly být vůbec. Proto by bylo dobré kdybyste požádali někoho, kdo by vám poradil, zda je stránka natolik nevhodná a pomohl vám ji odstranit. Podle nás jsou stránky vhodné na nahlášení např.: obchodní stránky, kde zboží nedorazí nebo stránky, kde se domlouvá nějaký zločin (byť jen ze srandy).

Ahoj zase v pondělí,

WebRangers z Dambořic
Comments