Je za námi ...‎ > ‎

Web Rangers v Praze

přidáno: 1. 3. 2016 10:54, autor: Neznámý uživatel   [ aktualizováno 3. 3. 2016 0:37 ]
V sobotu 6. 2. v 4:15 jsme už všichni stáli na zastávce, natěšení na nový výlet a spoustu zážitků a také hodně ospalí, a čekali jsme na autobus do Brna. Když autobus přijel, rozloučili jsme se s maminkami a nasedli. Cesta do Brna utekla rychle a za chvíli jsme stáli před žlutým (žlutooranžovým) autobusem s nápisem Student Agency, směr Praha. Nastoupili jsme a dostali instrukce jak se máme chovat v autobuse a mohli jsme vyjet. Cestou každý cestující mohl dostat nějaký časopis, teplý nápoj a vypůjčit si sluchátka k televizce na sedadlech. Pro nás tři to byla úplně nová věc a byly jsme velmi mile překvapeny. 
Když jsme dorazili do Prahy, vyrazili jsme do nákupního centra Nový Smíchov do McDonald´s. Tady jsme posnídali a začali debatovat o Web Rangers. Když jsme pak odcházeli před budovu HUB (zde se mělo vše odehrát) začaly jsme být nervózní. Před vchodem do HUBu jsme chvíli čekali a až nám pan učitel odešel vešly jsme dovnitř. 
Vevnitř nás čekala obrovská fronta. Čekaly jsme opravdu dlouho, ale nakonec jsme se dočkaly a mohly jsme se připojit k ostatním Web Rangerům. Jako dárek na uvítanou každý dostal ceduličku se svým jménem na krk, triko Web Rangers a propisku Google. 
Po chvíli čekání nás všechny přivítali v Praze a na začátek jsme absolvovali kurz jak vytvořit kvalitní projekt a hlavně jak jej prezentovat a zaujmout od seduo.cz
Poté jsme se rozdělili do čtyřech skupinek podle barvy visačky na krku. My jsme byly modré. :-) Byly čtyři stanoviště a na každém byla jedna skupinka. Naše skupinka byla jako první v projektové zóně. Zde prezentovali svůj projekt ti nejlepší z našeho a minulého ročníku. Jejich projekty byly opravdu super. Pak byl oběd a potom jsme museli dlouho čekat, abychom mohli jít do Google. 
Ten nebyl moc daleko, takže jsme tam byli co chvíle. Prohlídku jsme začali v sedmém patře. Zde nám poblahopřáli k úspěšnému zvládnutí projektu a oslovení mnoha lidí na internetu. Na památku jsme dostali certifikát, na Dádu asi zapomněli, ale slíbili jej poslat poštou. Po mnoha fotkách jedinců jsme se vydali na prohlídku do šestého patra. Měli zde krásné prostředí, všude to hrálo barvami a květinami. Byla zde i malá místnost se stolem na stolní tenis a houpačkou (jediná místnost v tomto patře, kde se mohlo fotit) či jiná kde byly činky a běžecký pás. Také bylo velmi zajímavé, že u každého pracovního stolu byl veliký balík s kapesníky. Dozvěděli jsme se, že zaměstnanci Google můžou jíst kdykoliv a cokoliv co zrovna najdou v tamní ledničce. Tehdy nám došlo, že bychom zde chtěly pracovat. :-) Do dalších pater už prohlídka nepokračovala. Naposledy jsme se rozloučili s Googlem, udělali poslední fotky a odešli zpět do HUBu. 
Zde jsme byli na soutěžní zóně. Měli jsme za úkol z papíru za zády vytrhat slona a pak jsme ve skupinkách skládaly co nejvyšší věž z "maršmelounů", špaget a lepící pásky. Na našem pracovišti však byla moc velká gravitační síla, a proto nám věž spadla dříve než jsme ji mohly představit ostatním. :-) 
Jako poslední jsme byli na přemýšlecí zóně. Tam jsme se měli zamyslet, co všechno jsme do projektu dali, jak jsme jej rozšiřovali a kdo nám s ním nejvíce pomáhal. 
Jakmile se vrátila poslední skupina z Google, vedoucí Web Rangerů nám poděkovali za naši práci na projektu a rozloučili se s námi. Při odchodu jsme každý dostali láhev s nápisem Web Rangers, také na vzpomínku. 
Když jsme vyšli před budovu, už na nás čekal pan učitel. A abychom z Prahy také byly na nějakých památkách (protože se do Prahy tak často nedostaneme :-)) vzal nás pan učitel na procházku. Stáli jsme na Karlově mostě a kolem nás létalo plno racků, také jsme byli na Václavském a Staroměstském náměstí. Koukli jsme se na orloj a pak jsme spěchali na metro, aby nám neujelo. Vše jsme stihli a pak už jen hurá domů. 
Celý den jsme si mooc užily a na Prahu a její zážitky nikdy nezapomeneme. :-) 
Magda

               
Comments