Je za námi ...‎ > ‎

Přihlášení do programu Web Rangers a Workshop v Brně

přidáno: 10. 12. 2015 23:29, autor: Denisa Ondrůjová   [ Aktualizováno 5. 6. 2016 11:22 uživatelem Neznámý uživatel ]
Jdeme do toho ... řekly jsme si a přihlásily se. Je to tak snadné, jen se rozhodnout!

Po vyplnění vstupního dotazníku jsme netrpělivě čekaly, zda budeme do programu vybrány všechny tři ... nestalo se, štěstí se usmálo je na Dádu :-( Byly jsme z toho trochu vedle, fakt. Naštěstí Dáda nelenila, napsala Kláře z Web Rangers a voilá ... nějaký šotek zkazil v dotazníku naše mailové adresy. Jsme přijaty všechny tři. Díky.

14. 11. 2015 - den naplněný očekáváním, aneb Workshop v Impact Hub v Brně 
Workshop v Brně
V sobotu jsme byli na workshopu v Brně.
Po chvíli čekání před halou Hub nám otevřeli dvě usměvavé tváře. :) Celý workshop začal představováním, kdo projekt vymyslel a založil, kdo nás jím bude provázet ... A také seznamování se s ostatními účastníky workshopu. Bylo jich tam spousta, a všichni byli moc milí.
Pracovali jsme ve skupinkách, sice jsme se trochu styděli, ale pár přátel jsme si i přesto našli. Povídali jsme si o tom, jak a proč jsme se do projektu přihlásili, jestli jsme se již s nějakým špatným případem v prostředí internetu setkali a pokud ano, tak s jakým.
V průběhu diskuzí jsme všichni dohromady vymýšleli příběh Webrangera jménem Hildegard. Ten byl spolu se svým kamarádem Gandalfem napaden v prostředí internetu. Věčně je někdo urážel a napadal škaredými narážkami, až to Gandalf neunesl a zabil se. Toto se Hildegardovi vůbec nelíbilo a proto se rozhodl, že se stane Webrangerem. Zatím jsme příběh nedokončili a šli jsme na svačinu.
V druhém bloku po svačině jsme začali přemýšlet o našem projektu. Na kterou skupinu jej zaměřit, co vše do něj zahrnou, jakým způsobem zaujmout ... A jako správní žáci jsme dokončili příběh našeho Webrangera.
Hildegard zašel do bájného Google, kde si našel kamarády, kteří se také chtěli stát Webrangerem. Spolu s nimi odbourával všechna nebezpečí internetu. Snažili se pomáhat druhým, jako byl Gandalf a dařilo se jim. Celý příběh dobře dopadl.
Následoval oběd. Dále jsme ve skupinkách, ve kterých jsme se rozhodli dělat projekt (byly jsme spolu :)), kreslili naši představu vysněného Webrangera, kterým bychom se chtěli stát. Jaké vlastnosti a prostředky bychom chtěli mít a čím bychom chtěli být vyjímeční a zaujmout.
Na konci workshopu jsme přede všemi slíbili to, co je pro nás důležité pro projekt udělat a posléze proběhli uličkou důvěry.
Na celém workshopu jsme se moc bavili a samotný workshop nám pomohl si poradit s naším projektem. Děkujeme.
Comments