Je za námi ...


                  
 

Vranovický workshop

přidáno: 3. 4. 2016 9:56, autor: Neznámý uživatel

Ahoj,
už je to nějaký čas, co jsme byly ve Vranovicích na workshopu s tamními šesťáky. Celý program jsme měli na dvě vyučovací hodiny. Seznámili jsme je napřed s tím kdo jsme a kdo jsou Web Rangers a pak jsme jim dali záludný úkol: Napište nám na papírek své jméno a heslo k jedné sociální síti. Samozřejmě to byl chyták a správnou odpovědí bylo jméno a několik teček. 
Pak si zahráli pexeso a my jsme jim rozdaly komiksy. Každá skupinka si měla komiks přečíst a ztvárnit podle komiksu scénku. Všem se scénka moc povedla a i naše všetečné otázky dokázali hravě odpovědět. :-) Potom jsme jim pustili videa ze seduo.cz a ovce.sk. Po chvíli diskutování na téma jak změnit heslo na facebook a podobných věcech jsme se rozloučily. 
Chtěli bychom jim poděkovat za jejich aktivitu. Šlo vidět, že se všichni snažili a chtěli se dozvědět něco navíc. 
Děkujeme.
Magda

Web Rangers v Praze

přidáno: 1. 3. 2016 10:54, autor: Neznámý uživatel   [ aktualizováno 3. 3. 2016 0:37 ]

V sobotu 6. 2. v 4:15 jsme už všichni stáli na zastávce, natěšení na nový výlet a spoustu zážitků a také hodně ospalí, a čekali jsme na autobus do Brna. Když autobus přijel, rozloučili jsme se s maminkami a nasedli. Cesta do Brna utekla rychle a za chvíli jsme stáli před žlutým (žlutooranžovým) autobusem s nápisem Student Agency, směr Praha. Nastoupili jsme a dostali instrukce jak se máme chovat v autobuse a mohli jsme vyjet. Cestou každý cestující mohl dostat nějaký časopis, teplý nápoj a vypůjčit si sluchátka k televizce na sedadlech. Pro nás tři to byla úplně nová věc a byly jsme velmi mile překvapeny. 
Když jsme dorazili do Prahy, vyrazili jsme do nákupního centra Nový Smíchov do McDonald´s. Tady jsme posnídali a začali debatovat o Web Rangers. Když jsme pak odcházeli před budovu HUB (zde se mělo vše odehrát) začaly jsme být nervózní. Před vchodem do HUBu jsme chvíli čekali a až nám pan učitel odešel vešly jsme dovnitř. 
Vevnitř nás čekala obrovská fronta. Čekaly jsme opravdu dlouho, ale nakonec jsme se dočkaly a mohly jsme se připojit k ostatním Web Rangerům. Jako dárek na uvítanou každý dostal ceduličku se svým jménem na krk, triko Web Rangers a propisku Google. 
Po chvíli čekání nás všechny přivítali v Praze a na začátek jsme absolvovali kurz jak vytvořit kvalitní projekt a hlavně jak jej prezentovat a zaujmout od seduo.cz
Poté jsme se rozdělili do čtyřech skupinek podle barvy visačky na krku. My jsme byly modré. :-) Byly čtyři stanoviště a na každém byla jedna skupinka. Naše skupinka byla jako první v projektové zóně. Zde prezentovali svůj projekt ti nejlepší z našeho a minulého ročníku. Jejich projekty byly opravdu super. Pak byl oběd a potom jsme museli dlouho čekat, abychom mohli jít do Google. 
Ten nebyl moc daleko, takže jsme tam byli co chvíle. Prohlídku jsme začali v sedmém patře. Zde nám poblahopřáli k úspěšnému zvládnutí projektu a oslovení mnoha lidí na internetu. Na památku jsme dostali certifikát, na Dádu asi zapomněli, ale slíbili jej poslat poštou. Po mnoha fotkách jedinců jsme se vydali na prohlídku do šestého patra. Měli zde krásné prostředí, všude to hrálo barvami a květinami. Byla zde i malá místnost se stolem na stolní tenis a houpačkou (jediná místnost v tomto patře, kde se mohlo fotit) či jiná kde byly činky a běžecký pás. Také bylo velmi zajímavé, že u každého pracovního stolu byl veliký balík s kapesníky. Dozvěděli jsme se, že zaměstnanci Google můžou jíst kdykoliv a cokoliv co zrovna najdou v tamní ledničce. Tehdy nám došlo, že bychom zde chtěly pracovat. :-) Do dalších pater už prohlídka nepokračovala. Naposledy jsme se rozloučili s Googlem, udělali poslední fotky a odešli zpět do HUBu. 
Zde jsme byli na soutěžní zóně. Měli jsme za úkol z papíru za zády vytrhat slona a pak jsme ve skupinkách skládaly co nejvyšší věž z "maršmelounů", špaget a lepící pásky. Na našem pracovišti však byla moc velká gravitační síla, a proto nám věž spadla dříve než jsme ji mohly představit ostatním. :-) 
Jako poslední jsme byli na přemýšlecí zóně. Tam jsme se měli zamyslet, co všechno jsme do projektu dali, jak jsme jej rozšiřovali a kdo nám s ním nejvíce pomáhal. 
Jakmile se vrátila poslední skupina z Google, vedoucí Web Rangerů nám poděkovali za naši práci na projektu a rozloučili se s námi. Při odchodu jsme každý dostali láhev s nápisem Web Rangers, také na vzpomínku. 
Když jsme vyšli před budovu, už na nás čekal pan učitel. A abychom z Prahy také byly na nějakých památkách (protože se do Prahy tak často nedostaneme :-)) vzal nás pan učitel na procházku. Stáli jsme na Karlově mostě a kolem nás létalo plno racků, také jsme byli na Václavském a Staroměstském náměstí. Koukli jsme se na orloj a pak jsme spěchali na metro, aby nám neujelo. Vše jsme stihli a pak už jen hurá domů. 
Celý den jsme si mooc užily a na Prahu a její zážitky nikdy nezapomeneme. :-) 
Magda

               

Web rangers na horách

přidáno: 7. 2. 2016 10:14, autor: Daniela Ševčíková   [ Aktualizováno 22. 2. 2016 10:46 uživatelem Neznámý uživatel ]

Ahoj,
v rámci probuzení naší kreativity jsme spolu s ostatními z naší školy byly na lyžařském výcviku v Jeseníkách. Byla tam spousta super lidí, dobré nálady a také pádů ze sjezdovky. :-) Zažily jsme úžasných šest dnů v přírodě a naše kreativita nám řekla, že bychom mohly vytvořit další video. :-) Tak hurá do toho.

       

Workshop s 5.třídou

přidáno: 3. 2. 2016 23:27, autor: Denisa Ondrůjová

A je za námi i další workshop... Tentokrát s dětmi z 5.třídy! Protože jsou přeci jen mladší a nejsou na internetu tak často, rozhodly jsme se, že zvolíme jenom jedno téma. HESLO nám přišlo nejužitečnější a nejdůležitější. 
Abychom celý workshop nějak oživily, řekly jsme páťákům, ať si připraví krátké scénky na daná témata. Všichni úkol se ctí splnili a dokonce jsme se všichni pobavili. Děkujeme za vaši aktivitu! A 6. února nám držte palce! Jedeme směrem do Prahy! Tak ať dojedeme :-)

Vaše Dáda :)

A přece. Hurá do Prahy!

přidáno: 12. 1. 2016 10:52, autor: Neznámý uživatel   [ aktualizováno 20. 5. 2016 6:44 ]

V rámci projektu se každý budoucí Web Ranger, pokud splní dané úkoly, má šanci dostat do pražského Googlu. 
A my, jako správné holky z Dambořic, jsme si to nenechaly ujít. Vše jsme odevzdaly, zamakaly na projektu a čekaly na odpověď. Když odpověď nedošla do desíti dnů, začala být jedna z nás, Magdi!, velmi nervózní a nepříčetná. Ostatní ji však uklidnily, že mají Vánoce a že po svátcích určitě napíší. Tak jsme se všechny s klidem, přáním krásně prožitých Vánoc a nadějí, že odepíší později, rozešly domů. Když ale ani po svátcích nikdo neodepsal rozhodly jsme se obrátit na našeho pana učitele s radou o pomoc. Poradil nám napsat do hlavního štábu Web Rangers Kláře. Stalo se tak. Ale i tato odpověď dlouho nepřicházela. Z mrzutosti a hledání rady, jak zlepšit náladu, jsem psala holkám i ostatním. Až když najednou jednoho večera, kdy už jsme ztrácely i poslední kapku naděje ... ke štěstí mému a především Dády a Déni ... nám Klára napsala, že jsme přijaty a že se na nás těší v Praze. Tak přece jen. :-)
Magda


Workshop s žáky 6. a 7. třídy

přidáno: 21. 12. 2015 12:19, autor: Neznámý uživatel   [ Aktualizováno 6. 1. 2016 11:40 uživatelem Denisa Ondrůjová ]

Na zkušenou jsme udělali workshop také pro žáky 6. a 7. třídy. Tak jako s našimi vrstevníky jsme je seznámily s Web Rangers, naším projektem a stránkami. Poté jsme jim rozdaly pexesa a společně diskutovali na jednotlivé témata z kartiček. Každá skupinka mluvila o jedné dvojici obrázků, někteří si dokonce připravili i krátkou scénku. Poté jsme jim pustili video o hesle na stránkách seduo.cz a šesťákům i video ze stránek ovce.sk o sextingu. Závěrečnou prezentaci, k našemu údivu, nám zvládli odvykládat sami. Zkrátka toho věděli dost. Nám se s nimi pracovalo velmi dobře. Někteří byli více aktivní, někteří méně ale dohromady byli skvělí, my samy jsme si z toho také něco odnesly. Šestko a sedmičko, děkujeme. :-)

   

Workshop s našimi vrstevníky

přidáno: 13. 12. 2015 6:46, autor: Neznámý uživatel   [ Aktualizováno 14. 12. 2015 15:08 uživatelem Denisa Ondrůjová ]

V pátek 11. 12. jsme uspořádali workshop pro naše vrstevníky. Připravili jsme si pro ně krátká 
pexesa, komiksy a prezentaci. Jako první jsme je seznámili s Webrangers a s naším projektem. Poté se rozdělili do čtyřech skupinek a začali hrát pexeso. Mezi sebou debatovali, co je na obrázku v pexesu špatně a co dobře, jak by se oni sami zachovali a co by změnili. Poté si přečetli komiks a říkali nahlas ostatním skupinkám o čem komiks byl, kdo a co udělal špatně a jak by to mělo být správně. A nakonec pro malé opakování jsme pustili prezentaci. Během celého workshopu se ptali na různé otázky, a byli dost aktivní. Pracovalo se nám s nimi velmi dobře a proto bychom jim za to chtěli poděkovat. :-)

  

Tvorba našeho videa a stránek

přidáno: 13. 12. 2015 6:27, autor: Neznámý uživatel

Po dlouhém rozhodování, jestli budeme dělat video, prezentaci či plakát jsme se shodli na videu a stránkách. Domluvili jsme se, že by video mohlo být kreslené a trochu na zamyšlení. Jednoho dne jsme se sešli ve škole a začali jsme kreslit, ke kresbě jsme potom namluvili text a video bylo na světě. A aby bylo video kde zveřejnit, poprosili jsme pana učitele o spolupráci na stránce. Spolu s ním jsme ji dopracovali až do tohoto vzhledu a obsahu.

Den otevřených dveří

přidáno: 12. 12. 2015 3:03, autor: Neznámý uživatel   [ Aktualizováno 14. 12. 2015 15:14 uživatelem Denisa Ondrůjová ]

Na naší škole v Dambořicích se dne 28. 11. 2015 konal tradiční Den otevřených dveří

Spolu s panem učitelem jsme se domluvili, že bychom zde rádi prezentovali náš projekt. S holkama jsme sešly v multimediální učebně, do pozadí jsme měly puštěné naše video o Web Rangerech a povídaly jsme o projektu všem, které to zaujalo.

Protože chodili i starší lidé, měly jsme připraveny předtištěné jednotlivé obrázky z videa, aby se na ně, včetně našich vrstevníků, mohli v klidu podívat, zapřemýšlet a popřípadě se zeptat, co je tím obrázkem myšleno.

Přihlášení do programu Web Rangers a Workshop v Brně

přidáno: 10. 12. 2015 23:29, autor: Denisa Ondrůjová   [ Aktualizováno 5. 6. 2016 11:22 uživatelem Neznámý uživatel ]

Jdeme do toho ... řekly jsme si a přihlásily se. Je to tak snadné, jen se rozhodnout!

Po vyplnění vstupního dotazníku jsme netrpělivě čekaly, zda budeme do programu vybrány všechny tři ... nestalo se, štěstí se usmálo je na Dádu :-( Byly jsme z toho trochu vedle, fakt. Naštěstí Dáda nelenila, napsala Kláře z Web Rangers a voilá ... nějaký šotek zkazil v dotazníku naše mailové adresy. Jsme přijaty všechny tři. Díky.

14. 11. 2015 - den naplněný očekáváním, aneb Workshop v Impact Hub v Brně 
Workshop v Brně
V sobotu jsme byli na workshopu v Brně.
Po chvíli čekání před halou Hub nám otevřeli dvě usměvavé tváře. :) Celý workshop začal představováním, kdo projekt vymyslel a založil, kdo nás jím bude provázet ... A také seznamování se s ostatními účastníky workshopu. Bylo jich tam spousta, a všichni byli moc milí.
Pracovali jsme ve skupinkách, sice jsme se trochu styděli, ale pár přátel jsme si i přesto našli. Povídali jsme si o tom, jak a proč jsme se do projektu přihlásili, jestli jsme se již s nějakým špatným případem v prostředí internetu setkali a pokud ano, tak s jakým.
V průběhu diskuzí jsme všichni dohromady vymýšleli příběh Webrangera jménem Hildegard. Ten byl spolu se svým kamarádem Gandalfem napaden v prostředí internetu. Věčně je někdo urážel a napadal škaredými narážkami, až to Gandalf neunesl a zabil se. Toto se Hildegardovi vůbec nelíbilo a proto se rozhodl, že se stane Webrangerem. Zatím jsme příběh nedokončili a šli jsme na svačinu.
V druhém bloku po svačině jsme začali přemýšlet o našem projektu. Na kterou skupinu jej zaměřit, co vše do něj zahrnou, jakým způsobem zaujmout ... A jako správní žáci jsme dokončili příběh našeho Webrangera.
Hildegard zašel do bájného Google, kde si našel kamarády, kteří se také chtěli stát Webrangerem. Spolu s nimi odbourával všechna nebezpečí internetu. Snažili se pomáhat druhým, jako byl Gandalf a dařilo se jim. Celý příběh dobře dopadl.
Následoval oběd. Dále jsme ve skupinkách, ve kterých jsme se rozhodli dělat projekt (byly jsme spolu :)), kreslili naši představu vysněného Webrangera, kterým bychom se chtěli stát. Jaké vlastnosti a prostředky bychom chtěli mít a čím bychom chtěli být vyjímeční a zaujmout.
Na konci workshopu jsme přede všemi slíbili to, co je pro nás důležité pro projekt udělat a posléze proběhli uličkou důvěry.
Na celém workshopu jsme se moc bavili a samotný workshop nám pomohl si poradit s naším projektem. Děkujeme.

1-10 of 10